Pracownicy

Wyjazdy dydaktyczne (STA) i dydaktyczno-szkoleniowe (STA+STT) do uczelni partnerskich z 33 krajów programu Erasmus+ KA131 (państwa członkowskie UE i państwa trzecie stowarzyszone z Programem)

Odkryj możliwości zagranicznych wyjazdów dla pracowników UŁ

Kategorie ofert wyjazdów: 

Nauczyciele akademiccy będący pracownikami UŁ, niezależnie od obywatelstwa mogą wyjechać na wyjazd dydaktyczny (STA-Staff Mobility for Teaching Assignment) w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelni partnerskiej lub wyjazd mieszany tj. dydaktyczno-szkoleniowy (STA+STT - Staff Mobility for Teaching and Training) w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelni zagranicznej połączony z udziałem w szkoleniu w uczelni partnerskiej UŁ, z którą macierzysty wydział pracownika UŁ posiada stosowne porozumienie o współpracy dot. wymiany pracowników w ramach programu Erasmus+ w określonej dyscyplinie naukowej. Przez nauczyciela akademickiego rozumie się pracownika naukowo-dydaktycznego, pracownika naukowego, pracownika dydaktycznego UŁ. Pracownik UŁ ubiegający się o wyjazd na dany rok akademicki musi być związany z UŁ umową o pracę lub inną umową cywilno-prawną, ważną co najmniej w okresie trwania kwalifikacji oraz do dnia zakończenia wyjazdu. Kwalifikacja pracownika z obywatelstwem innym niż polskie do Jego kraju pochodzenia będzie traktowana jako kwalifikacja o niskim priorytecie. Wyjazd STA lub STA+STT musi trwać min. 2 dni (min. dwa noclegi w kraju uczelni przyjmującej) i nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Podczas wyjazdu dydaktycznego trwającego 1 tydzień pracownik musi zrealizować min. 8 godz. dydaktycznych w uczelni zagranicznej. W przypadku wyjazdu STA+STT pracownik musi zrealizować min. 4 godz. dydaktycznych w uczelni zagranicznej oraz uczestniczyć w szkoleniu. Przy pobytach dłuższych niż 1 tydzień, wymaganą liczbę godzin dydaktycznych oblicza się wg wzoru: 8+(8/5 pomnożone przez liczbę dni). Zajęcia powinny być zintegrowane z programem studiów w uczelni przyjmującej. Przy wyjazdach STA+STT trwających dłużej niż 1 tydzień, wymaganą liczbę godzin dydaktycznych oblicza się wg wzoru: 4+(4/5 pomnożone przez liczbę dni).

W ramach tej kategorii nauczyciele akademiccy mogą ubiegać się o wyjazd do poniższych krajów programu: Grupa I: Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Grupa II – Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy Grupa III – Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, FYROM (była Jugosłowiańska Republika Macedonii), Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia , Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry

Termin kwalifikacji: 03.06.2022-01.07.2022

Zanim przystąpisz do przygotowania zgłoszenia, zapoznaj się z zasadami kwalifikacji. W zakładce Moje Zgłoszenie możesz zobaczyć wykaz aktualnych porozumień o współpracy dot. wymiany pracowników UŁ w ramach programu Erasmus+ wraz z informacją o liczbie dostępnych miejsc i dyscyplinie naukowej oraz przygotować swoje zgłoszenie

Pracownicy UŁ mogą ubiegać się o wyjazd na szkolenie za granicą w partnerskiej instytucji szkolnictwa wyższego, przedsiębiorstwie lub innym odpowiednim miejscu pracy. Okres szkolenia umożliwia pracownikom instytucji szkolnictwa wyższego wzięcie udziału w szkoleniach za granicą, które są istotne z punktu widzenia ich codziennej pracy w instytucji szkolnictwa wyższego. Może to mieć formę szkoleń (z wyłączeniem konferencji) lub okresów obserwacji pracy i przyglądania się działalności dydaktycznej.

Pracownik UŁ może zrealizować szkolenie w jednej z poniższych instytucji:
- instytucja szkolnictwa wyższego z państwa członkowskiego UE lub państwa trzeciego stowarzyszonego z Programem posiadająca ECHE;
- dowolna organizacja publiczna lub prywatna z państwa członkowskiego UE lub państwa trzeciego stowarzyszonego z Programem, prowadząca działalność na rynku pracy lub w dziedzinie kształcenia, szkolenia, badań naukowych i innowacji oraz na rzecz młodzieży.
Czas trwania wyjazdu od 2 dni (min. dwa noclegi w kraju instytucji przyjmującej) dni do 2 miesięcy mobilności fizycznej, z wyłączeniem czasu podróży.
Pracownicy muszą realizować swoje działanie w zakresie mobilności fizycznej w państwie członkowskim UE lub państwie trzecim stowarzyszonym z Programem innym niż kraj organizacji wysyłającej i kraj zamieszkania pracownika.
Pracownik, organizacja wysyłająca i organizacja przyjmująca muszą podpisać porozumienie o mobilności.

Uprawnione kraje wyjazdów na wyjazdy szkoleniowe w ramach projektu Erasmus+ KA131 (państwa członkowskie UE i państwa trzecie stowarzyszone z Programem):

W ramach tej kategorii nauczyciele akademiccy mogą ubiegać się o wyjazd do poniższych krajów programu: Grupa I: Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Grupa II – Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy Grupa III – Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, FYROM (była Jugosłowiańska Republika Macedonii), Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia , Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry

Termin kwalifikacji: 06.06.2022-06.07.2022

Zanim pracownik przystąpi do przygotowania zgłoszenia, konieczne jest zapoznanie się z zasadami kwalifikacji.
W zakładce Moje Zgłoszenie możesz przygotować i złożyć zgłoszenie na wyjazd.

W zakładce Moje Zgłoszenie możesz przygotować zgłoszenie na wyjazd.

Opis wyjazdów

Termin kwalifikacji: 

Zanim przystąpisz do przygotowania zgłoszenia, zapoznaj się z zasadami kwalifikacji.

W zakładce Moje Zgłoszenie możesz przygotować zgłoszenie na wyjazd.

Inne służbowe wyjazdy zagraniczne pracowników UŁ są rejestrowane w Biurze Rachunkowości UŁ. Więcej informacji w kwestii rejestracji innych zagranicznych wyjazdów pracowników UŁ można uzyskać w Biurze Rachunkowości, tel. 42 635 42 38.