Wykorzystaj okres studiów na UŁ, aby wyjechać na różne wyjazdy edukacyjne, dzięki którym zdobydziesz nową wiedzę, doświadczenie i umiejętności, nawiążesz międzynarodowe znajomości, rozwiniesz kompetencje językowe, społeczne, międzykulturowe, lepiej poznasz siebie i swoje perspektywy zawodowe. Kilkudniowy wyjazd na kurs językowy, udział w szkole letniej za granicą czy też wyjazd na semestralne studia w uczelni zagranicznej mogą okazać się punktem zwrotnym w Twoim studenckim życiu, który pobudzi Cię do nowych działań, pomysłów, samorozwoju i pozwoli innaczej spojrzeć na siebie, ludzi i edukację.
Kategorie ofert wyjazdów:
Polscy i zagraniczni doktoranci UŁ mogą wyjechać na częściowy okres studiów za granicą do uczelni partnerskich w ramach programu Erasmus+, z którymi macierzysty wydział studenta UŁ posiada porozumienie o współpracy dot. wymiany studentów w ramach programu Erasmus+ na dany rok wyjazdy w określonym kodzie ISCED, dla danego poziomu studiów uczestników. O wyjazd mogą ubiegać się studenci studiów I, II,III stopnia i jednolitych studiów magisterskich oraz uczestnicy szkół doktorskich UŁ. Każdy student ma tzw. kapitał wyjazdowy w ramach programu Erasmus+ tzn. na każdym cyklu studiów ma pulę 12 miesięcy = 360 dni do wykorzystania na wyjazdy na studia lub/I praktykę w ramach programu Erasmus+. Rekrutacja na wyjazdy na częściowy okres studiów w ramach programu Erasmus+ jest prowadzona raz w roku na UŁ, najczęściej w styczniu/lutym danego roku, z opcją wyjazdów w sem. zimowym lub letnim kolejnego roku akademickiego. Jeśli chciałbyś studiować w uczelni partnerskiej UŁ przez 1 lub 2 semestry z dofinansowaniem Erasmus+, wyszukaj w portalu odpowiednich dla Twojego wydziału, kierunku i poziomu studiów ofert wyjazdów. Zaloguj się i sprawdź dostępne dla Ciebie oferty wyjazdów, zwróć uwagę na okres ważności porozumienia z uczelnią zagraniczną.
Podobne informacje dot. specyfiki wyjazdów na częściowy okres studiów znajdziesz na stronie: https://www.uni.lodz.pl/strefa-studenta/rozwoj/wyjazdy-krajowe-i-zagraniczne.
Polscy i zagraniczni studenci/uczestnicy szkół doktorskich UŁ mogą wyjechać na praktykę/staż za granicą do instytucji, organizacji w jednym z 33 krajach programu Erasmus+. Doktorant zainteresowany wyjazdem powinien samodzielnie znaleźć instytucję realizacji praktyk i uzgadniać z nią szczegółowy program i termin praktyk. Doktorant może wyjechać na praktykę/staż Erasmus+ w trakcie roku akademickiego (wtedy wymagana jest zgoda Dyrektora Szkoły Doktorskiej na wyjazd), podczas wakacji lub jako absolwent UŁ, ale w tym przypadku musi przejść proces rekrutacji na ostatnim roku szkoły doktorskiej na UŁ. Praktyka zagraniczna ma na celu zdobycie praktycznych kompetencji studenta i powinna mieć wymiar międzynarodowy czyli być realizowana w języku obcym. Rekrutacja na wyjazdy na praktykę w ramach programu Erasmus+ prowadzona jest kilka razy w roku na UŁ. Szczegółowe informacje dot. aktualnej lub najbliższej rekrutacji zamieszczone są na stronie: www.bwz.uni.lodz.pl. O wyjazd mogą ubiegać się studenci studiów I, II stopnia i jednolitych studiów magisterskich oraz uczestnicy szkół doktorskich UŁ. Każdy student ma tzw. kapitał wyjazdowy w ramach programu Erasmus+ tzn. na każdym cyklu studiów ma pulę 12 miesięcy = 360 dni do wykorzystania na wyjazdy na studia lub/I praktykę w ramach programu Erasmus+. Uczestnik wymiany Erasmus+ otrzymuje stypendium na wyjazd na praktykę, którego wysokość uzależniona jest od kraju wyjazdu i długości pobytu za granicą. Jeśli chciałbyś wyjechać na praktykę Erasmus+, to znajdź instytucję samodzielnie lub np. skorzystaj z ofert praktyk publikowanych na stronie https://erasmusintern.org/.